Milyen színűre fessük a szobánk falait?

Ti belegondoltatok már abba, hogy milyen nagy jelentősége és hatása van a mindennapjainkra, annak, hogy milyen színűre fessük ki a lakás falait?

Persze lehet követni a trendeket, lehet tapétát felrakni, de annak is lesz színe. Én nagyon sokáig bele se gondoltam, hogy milyen hatással vannak ránk, a minket körülvevő színek. Egészen addig nem gondoltam erre, amíg lakásfelújítás előtt nem álltam, és a férjem rám bízta azt a nemes feladatot, hogy elmenjek a festékboltba és beszerezzem a megfelelő színeket. Bevallom, még sose jártam ilyen helyen, szóval még az is meglepett, hogy az egyes színeket ott kell kikeverni és hasonlók.

Szóval, amíg vártam, hogy az új otthonunk színei megszülessenek, beszélgetésbe elegyedtem egy eladó hölggyel, aki elismerően dicsérte az általunk választott színeket, majd a kezembe nyomott egy tájékoztató füzetet, ahol különböző színek voltak elemezve, aszerint, hogy mi a jelentésük, milyen energiát sugároznak, tehát, hogy milyen hatással vannak az emberre.

Most ezekről szeretnék pár dolgot írni, mert szerintem nagyon érdekes és nagyon hasznos lehet, ha esetleg azon gondolkodsz, hogy milyen színekkel szeretnél igazán harmonikus otthont varázsolni.

A mai trendek alapján leginkább a fehér, a világosszürke és mindenféle neutrális színek hódítanak, de egy-egy modern lakásban, vagy olyanban, ahol a lakók szeretnének egy kis izgalmat vinni az otthonukba harsányabb színeket is meg lehet figyelni.

A fehér színt sokan azért választják, mert bármilyen bútort pakolunk hozzá, illeni fog, nem mellesleg tágítja a teret, valamint tisztaságot és nyugalmat sugároz. Ha pedig jól belegondolunk, a fehér a béke, a tisztaság és az ártatlanság jelképe is egyben.

A másik közkedvelt szín a világoskék, ami több szempontból is praktikus. Az alapvető paraméterei, mármint energiában hasonlóak a fehérhez, békét és nyugalmat sugároz, illetve enyhíti a stresszt is. A másik nagyon hasznos tulajdonsága pedig például az, hogy egy meleg nyári napon sokkal kellemesebb egy kék színű szobában pihenni, mintsem egy tűzpirosban. Gondolj csak bele!

Csakhogy maradjunk még egy kicsit a világos színeknél, nézzük meg a világoslilát. Most képzeljünk magunk elé egy jósnőt, miközben kártyát vet, vagy bűvöli a jósgömböt. Na, milyen színek jutnak eszünkbe? Hát persze, hogy a lila! Ebből is fakad az, hogy a világoslila szín növeli a spiritualitás érzését, az empátiát és a nyugalmat. Egy kellemes árnyalata például így tökéletes választás lehet olyan szobákban, ahol leginkább pihenni szeretnénk.

A sárga szín segít koncentrálásban, és a szellemi aktivitásban. Így szerintem egy halvány sárga szín nagyon jól tud passzolni a dolgozószobában, de szigorúan csak a halványabb árnyalatok, mert az élénk sárga hosszútávon csak fejfájást fog eredményezni.

A sárga párja, a narancssárga, szintén segít a gondolkodásban. Ettől a színtől fiatalos lesz a lakásod, de azért érdemes figyelni arra, hogy ne mind a 4 falat ezzel a színnel borítsd be, mert egy idő után elveszíti akkor a varázsát, inkább kombináld a megfelelő színekkel és csak egy-egy falat fess be ilyen színűre.

Talán nem meglepő, hogy a zöld is egy nyugtató szín, valamint az egészség és a természet jelzője. megfelelő kombinációkkal, nagyon hangulatos és harmonikus otthont lehet varázsolni vele.

Most pedig evezzünk el a kicsit hangsúlyosabb színek világa felé. A tűzpiros, a vörös, a sötétkék vagy éppen a türkizkék, mindig csodálatos színek, és bátran lehet is őket használni, de mindig érdemes odafigyelni az arányokra, mert ha túl nagy mennyiségben jelenítjük meg az otthonunkban, akkor az inkább a visszájára fog hatni.

A vörös és tűzpiros, nagyon erős és intenzív színek, önbizalmat, élénkséget és nőiességet sugároznak. Viszont nem érdemes a teljes szobát pirosra festeni, mert egy idő után túlságosan harsány lesz, ami nyomasztóvá válhat.

Ha felkeltettem az érdeklődésed a színek világában, akkor érdemes beleolvasni a szín elméletbe, ott még több mindent megtudhatsz a jelentésükről, de egyébként én ez után a prospektus után jobban el kezdtem érdeklődni a lakberendezés után is.